Knihy

Vznik tygřích knih od manželů Kopsových je úzce spjat s metodou Životních map®.

🐯 Tygří knihy vřele doporučuji jako nástroj pro lepší pochopení dětského světa – jejich vnímání, silných emočních projevů a instinktivních reakcí.

V rámci první tygří knížky: Tiger robí uáá uáá… – se děti seznámí s Jakubem a jeho Tygrem. Dětskou řečí pochopí, že každý z nás máme svého Tygra (zvířecí = pudovou stránku naší osobnosti), na kterého nejdříve Jakub poukazuje jako na něco externího mimo jeho dosah, ale postupně pochopí, že je Tygr vlastně jeho součástí. Kniha je určená pro všechny děti, nejen s ADHD, protože každý z nás by měl znát a pochopit svého Tygra. 🐯

V druhé knize: Ako sa krotí tiger – se postupně děti, pomocí jednoduchých kroků, naučí svého tygra zkrotit. Kniha je vlastně návodem jak pro děti, tak i pro rodiče, jak s malými tygry pracovat.

V poslední knize z tygří série:Ako sa dohovoriť s tigrom, se seznámíte s vrozenými komunikačními typy dětí a naučíte se tak lépe „vašim tygříkům“ rozumět.

Knihy byly vydány v nakladatelství Albatros a během posledních let získaly statut bestselleru.

Níže uvádím jejich krátké představení a odkaz na nakladatelství Albatros, kde je možné knihy ve slovenské verzi zakoupit.

Spolu s Kopsovi jsem pro Vás připravila stručný návod, jak tygřím knížkám lépe porozumět a jak s nimi pracovat.

Tiger robí uáá uáá...

Pochopte tigra vo svojom dieťati! Kniha je ojedinelým náhľadom do detskej duše, napísaná podľa skutočných príbehov detí s ADHD.

Kniha je ojedinelým náhľadom do detskej duše, napísaná podľa skutočných príbehov detí s ADHD, a to predovšetkým vo forme hyperaktivity. Hlavným hrdinom príbehov je šesťročný školák Jakub. Postupne zoznamuje čitateľa s tým, ako on sám, z pohľadu dieťaťa, prežíva stav, ktorému sa hovorí ADHD, hyperaktivita. Je to vnútorný svet chlapca, ktorý je síce pred rodičmi ukrytý, zároveň sa ale prejavuje navonok. Kniha čitateľom ukazuje, že ak problém odhalíme, objavíme aj spôsob, ako sa s ním vyrovnať.
Knihy-Tiger robí uáá uáá_obálka
ako sa krotí tiger

Ako sa krotí tiger

Vitajte v škole krotiteľov tigrov!

Táto škola je vhodná skutočne pre všetkých, pre deti aj dospelých, pediatrov, pedagógov a rodičov. Lekcie vychádzajú rýdzo z praktických skúseností kvalifikovaných krotiteľov s praxou, preto nejde o žiadne teoretizovanie. V niekoľkých lekciách sa naučíte zaobchádzať s tigrami, chápať ich, rozumieť im a spolupracovať s nimi. Pokiaľ zvládnete aspoň jednu lekciu, uvidíte, že sa život vo vašej rodine môže veľmi príjemne zmeniť. Pokiaľ sa dostanete až na koniec, tak zaručene svojho tigra skrotíte.

Ako sa dohovoriť s tigrom

Ako porozumieť dieťaťu? Ako ho správne motivovať? Ako rýchlo a efektívne na učenie? Toto všetko vám napovie táto kniha.

Potreba komunikovať je prirodzenou potrebou všetkých ľudí. Priamo ovplyvňuje nás a ľudí v okolí. Úspešná komunikácia prispieva k spokojnému a harmonickému životu. Rodíme sa ale s veľmi obmedzenými komunikačnými schopnosťami a hlavne s určitými vrodenými komunikačnými typmi. Táto kniha vám pomôže vyznať sa v komunikačných typoch, najmä detí. Pochopíte, ako ovplyvňujú človeka už od detstva, a budete môcť túto znalosť využiť v bežnom živote.
ako sa dohovorit s tigrom
tygří knihy

Tygří knihy

Ojedinělý náhled do dětské duše

Všechny tygří knihy autorů Kamily a Petra Kopsových v jednom boxu. Knihy oslovily jak rodiče, kteří řeší každodenní starosti s dětmi, tak i odborníky z oblasti pedagogiky, psychologie či pediatrie, kteří publikace využívají ve své praxi. Přinášejí nový pohled na svět dětí, jeho vnímání a pochopení. Jednotlivé díly trilogie na sebe velmi dobře navazují a čtenářům pomáhají nahlédnout do vnitřních světů dětí. Box tvoří tituly  Tygr dělá uáá uáá…, Jak se krotí tygr a Jak se domluvit s tygrem. (pouze v češtině)

Kniha kúziel pre malých a väčších tigrov

Vstúpte do sveta kúziel a objavte to pravé kúzlo pre seba!

Svet je plný kúziel. Niekedy tých tajuplných, inokedy až jednoducho obyčajných. Všetky ale majú jedno spoločné. Neuveriteľne fungujú a môže ich zažiť každý z nás. Nepotrebujeme na to ani čarovné krajiny, ani pomoc mocných čarodejníkov. Stačí vnímať svet okolo nás, objavovať ho a chcieť niečo zmeniť… V knihe si prečítate príbeh Lucy, ktorá jedného dňa objaví na pôjde starú Knihu kúziel. Spolu s Lucy objavíte, ako pričarovať kamarátov, ako vykúzliť mamičke úsmev či ako sa zbaviť strachu.
kniha kuziel
tigria kniha_velka

Tigria kniha

Vyjadrite jedinečnosť a kreatívnosť vašej triedy!

Pracovný zošit je skvelým pomocníkom tak pre pedagógov základných škôl, ako aj pre ich žiakov. Slúži na celoročnú tvorivú prácu celej triedy a zároveň pomáha zachytiť jedinečnosť a kreativitu každého žiaka zvlášť. Kniha sa navyše môže stať pamiatkou na školské roky a skvelým zdrojom spomienok na triednych stretávkach.

Přihlaste se na newslettru!